29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Автобусите на ЈСП ќе возат според неделен возен ред

Најчитани вести

Поради државниот празник 2 Август – Илинден, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред.

Како што информираат од ЈСП – Скопје, дежурни ќе бидат и три билетарници: кај Транспортен центар и на Зелен пазар од 7:00 до 19:30 часот и во Ѓорче Петров од 7:00 до 13:00 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com