17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Австриец ќе го суди мечот меѓу Македонија и Бугарија

Најчитани вести

Австрискиот судија, Џулијан Вајнбергер ќе ја дели правдата на натпреварот меѓу Македонија и Бугарија од Лигата на нации кој во понеделник се игра на „Тодор Проески“ Арената.

Последниот натпревар од Лигата на нации за оваа сезона, Македонија го игра против Бугарија во Скопје. Задачата да го суди овој меч ја доби не многу искусниот судија Џулијан Вајнбергер од Австрија.

Последен меч од Лигата на нации кој тој го судеше беше дуелот меѓу Грција и Косово. Летово судеше и на две средби од Конференциската лига.

Негови помошници ќе бидат Максимилијан Колбиш, Михаел Обрицбергер и Александер Харкам исто така од Австрија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com