10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

АВМУ ги осуди заканите кон Героски

Најчитани вести

По последните закани упатени кон новинарот Бранко Героски, Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги порача дека каков било обид за спречување на слободата на изразување е неприфатлив.

„Новинарите и медиумите мора да бидат оставени да си ја работат својата работа професионално, а сите субјекти, институции и јавноста воопшто треба да прифатат дека слободата на изразување подразбира разни гледишта, без оглед дали некому му се допаѓаат или не“, се вели во реакцијата на АВМУ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести