11.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Авион со 133 луѓе се урна во Кина, бројот на жртви се уште не е познат

Најчитани вести

Патничкиот авион Боинг 737 на кинеската авиокомпанија China Eastern Airlines се урна на југот на Кина, јавуваат медиумите.

Според првите информации, во авионот имало повеќе од 130 патници и членови на екипажот.

Според неофицијални информации, авионот се урнал во областа Гуангкси.

Во тек е спасувачка операција.

Засега нема информации за жртви.

Според неофицијални информации, авионот се урнал во шума, каде по падот избувнал пожар кој ја зафатил вегетацијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com