10.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Абрамович сака да купи клуб во Шпанија

Најчитани вести

Поранешниот претседател на Валенсија, Мигел Сорио, потврдил дека сака да го купи клубот од „Местаља“ и дека најголем конкурент му е газдата на чалси, Роман Абрамович.

Абрамович го продава Челси, откако британската влада му го замрзна имотот, поради врските што ги има со рускиот претседател, Владимир Путин.

„Петер Лим во Лондон се обиде да ја продаде Валенсија за 250.000.000 евра, но не успеа. Неодамна на медиумите им откри дека има две понуди за Валенсија, една од мене и уште една од рускиот олигарх од Челси“, изјавил Сорио.

Абрамович се надева дека ќе го продаде Челси за 4.000.000.000 фунти.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com